23 kwietnia 2022

Dlaczego branże potrzebują semantycznej anotacji wideo

Semantyczna anotacja wideo stała się popularna w różnych branżach. Adnotacja semantyczna oznacza upewnienie się, że różne dokumenty są oznaczone odpowiednimi pojęciami. Oznacza to, że różne dokumenty i typy mediów zostaną opatrzone znacznikami meta, dzięki czemu będą łatwiejsze do wyszukania.

Warto umieścić w Internecie kilka informacji o swojej firmie. W ten sposób można pozyskać więcej klientów. Jest tylko jeden problem - większość treści, które można znaleźć w Internecie, jest niestrukturalna. Oznacza to, że nawet jeśli ludzie szukają dokładnie tych informacji, nie będą w stanie ich znaleźć. Dlatego tak ważna jest adnotacja semantyczna.

Dlaczego warto rozważyć semantyczną anotację wideo?

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja odniosą większy sukces dzięki pozyskiwaniu danych opatrzonych ludzką adnotacją. Ludzie są znani z tego, że potrafią wykonywać następujące czynności:

 • Zarządzać różnymi przedmiotami
 • Rozumieć intencje działań
 • Sprawdzać niejednoznaczne dane i rozumieć je.

Komputery zawsze muszą polegać na rzeczach, które będą udostępniane przez ludzi. Bez ekspertów uzyskanie właściwych danych będzie trudne.

Znalezienie specjalistów od adnotacji danych

Aby lepiej wykorzystać uczenie maszynowe, należy dodawać adnotacje do danych. Aby to zrobić, trzeba zatrudnić osobę z najlepszymi umiejętnościami w zakresie semantycznej anotacji wideo. Możesz myśleć, że możesz zatrudnić pracowników wewnętrznych, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, lepiej zlecić usługi adnotacji wideo, których szukasz, na zewnątrz.

Istnieją pewne korzyści, które można uzyskać od specjalisty ds. adnotacji danych AI, takie jak poniższe:

Oczekuj wysokiej jakości pracy za każdym razem - Wyobraź sobie, że masz zamiar zatrudnić pracownika wewnętrznego. Będziesz musiał wydać pieniądze na jego przeszkolenie. Chcesz mieć pewność, że pracownik ten będzie w stanie dotrzymać kroku ekspertom. Zatrudnienie osoby, która jest już ekspertem, zapewni wysoką jakość pracy bez konieczności przeprowadzania długotrwałych szkoleń.

Skala będzie większa - dane, które można znaleźć w Internecie, mogą być bardzo obszerne. Wszystko jest skomplikowane. Jednak ci, którzy mają duże doświadczenie w anotacji danych dla AI, będą w stanie zrobić to prawidłowo.

Szybkość i wydajność - świat ciągle się zmienia. Niektóre rzeczy zmieniają się w jednej chwili. Firmy chcą mieć pewność, że są w stanie za tym nadążyć. Zatrudnienie osób, które wiedzą, jak wykonywać specjalistyczne usługi etykietowania danych, będzie więcej niż idealnym rozwiązaniem. Czas realizacji projektów będzie znacznie krótszy, ponieważ nie ma potrzeby zatrudniania kogoś, kogo trzeba przeszkolić, aby zrozumiał cel projektu.

Znajdź osoby o określonych wymaganiach - w Internecie można znaleźć różne rodzaje adnotacji na danych. Ludzie mają też różne specjalizacje. Jedni będą lepiej radzić sobie z nanoszeniem adnotacji na obrazy, a inni świetnie radzą sobie z nanoszeniem adnotacji na dokumenty. Potrzebujesz kogoś, kto wie, jak robić adnotacje na wideo i właśnie to otrzymasz. Zatrudnianie pracowników będzie łatwiejsze, ponieważ wiesz, jakiego typu ekspertów chcesz pozyskać.

Jakie branże potrzebują semantycznej adnotacji wideo?

Niemal wszystkie branże skorzystają na zastosowaniu semantycznej adnotacji wideo. Istnieją eksperci od etykietowania wideo, którzy wzniosą różne branże na nowe wyżyny. Każda branża będzie miała inne potrzeby, a eksperci będą w stanie dowiedzieć się, co mogą zrobić, aby podnieść status tych branż.

Niektóre z branż, które odniosą korzyści, to m.in:

 • Media i rozrywka
 • Sport
 • Marketing i reklama
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi
 • Telekomunikacja
 • Ubezpieczenia
 • Podróże i hotelarstwo
 • eHandel i handel detaliczny
 • Bankowość i finanse

Istnieje jeszcze wiele innych branż, które mogą sprawdzić, w jaki sposób semantyczna anotacja wideo może zapewnić to, czego szukają. Pomocne będzie znalezienie zdalnego zespołu zajmującego się anotacją wideo, który skupi się na specyficznych potrzebach danej branży.

Wnioski

Twoja organizacja potrzebuje usług adnotacji wideo, aby mogła się rozwijać. Nawet jeśli teraz dobrze sobie radzisz, Twoja firma jest w stanie osiągnąć więcej, niż się spodziewasz. Eksperci będą mieli wszystkie odpowiednie narzędzia, aby firma mogła stać się bardziej rozpoznawalna w cyfrowym świecie.

Specjaliści od adnotacji wideo pochodzą z różnych części świata. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że określisz, czego szukasz. Łatwiej będzie znaleźć ekspertów, którzy pomogą Tobie i Twojej firmie tak szybko, jak to możliwe.

Odnośniki:

https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2021/02/01/to-add-value-to-your-business-dont-treat-data-and-ai-as-islands/?sh=4f90c6e15e2d

https://medium.com/syncedreview/data-annotation-the-billion-dollar-business-behind-ai-breakthroughs-d929b0a50d23