20 stycznia 2016

Segregatory - zastosowanie i rozmiary

Segregator można określić krótko jak sztywną okładkę z kartonu albo tworzywa sztucznego, który pozwala na wpięcie dokumentów, które będą przedziurkowane lub też specjalnych koszulek. Definicja taka będzie pasowała bardzo dobrze do większości obecnie sprzedawanych segregatorów. Przy odrobienie dociekliwości na pewno znajdą się takie, które tych norm nie spełnią, ale ogólnie takie określenie na pewno może być stosowane. Zastosowanie segregatorów to oczywiście możliwość przechowania drukowanych dokumentów. Najczęściej są one stosowane po to, by uporządkować dokumenty, nośniki danych, wyciągi bankowe a nawet specjalne tarcze tachograficzne. Możemy w nich również archiwizować dokumenty, nad którymi nie pracujemy chcemy je schować. Mamy także grupy segregatorów, które określone są jako panoramiczne, które będą się świetnie nadawać do przedstawiania ofert lub szkoleniowych materiałów.

Na grzbietach znajdują się również specjalne kieszenie, które będą pozwalały na wprowadzenie oznaczenia dla takich segregatorów i będzie można się w nich łatwiej odnaleźć. Jako, że mamy także szersze grzbiety będzie można także decydować się na umieszczenie tam większej ilości dokumentów. Gruby segregator pozwala więc przygotować nawet nieco bardziej obszerną ofertę. Czasami wykorzystuje się segregator również jako element, który może pełnić rolę stojaków prezentacyjnych. Mogą one mieć różny rozmiar tak, że zostaną dopasowane do konkretnych potrzeb. Taki segregator może być dopasowany odpowiednio do konkretnej sytuacji, mogą być w poziomie albo w pionie.

Rozmiary. Co do rozmiarów wiadomo, że segregatory są zróżnicowane, ale nie powinniśmy mieć wątpliwości, że taki segregator może mieć różny rozmiar. Najczęściej wybiera się format A4, dlatego właśnie takich segregatorów w sprzedaży jest najwięcej. Oczywiście niektóre firmy mają różne oczekiwania, dlatego także pojawiają się rozmiary A3 oraz A5. Odmiana tego ostatniego rozmiaru może mieć także nieco przedłużoną okładkę, tak że segregator dzięki temu będzie się nadawał na przechowywanie dłuższych wyciągów bankowych. Jeśli mamy szczególnie małe kartki do chowania to możemy jeszcze poszukać specjalnych segregatorów w rozmiarze A6, co będzie na pewno wygodnym rozwiązaniem.