25 stycznia 2016

Długopisy - jak wybrać długopis?

Trzeba sobie powiedzieć, że nie da się jednoznacznie wskazać konkretnego narzędzia do pisania, które będzie najlepsze. Każdy ma swoje upodobania i powinno się pisać tym, co nam najbardziej odpowiada i nam dobrze leży w dłoni. Chodzi także o to, by długopis dawał nam odpowiednie efekty, gdy chodzi o estetykę pisania. Nie można się oczywiście do niczego zmuszać, ponieważ pisanie będzie nas męczyć. Na pewno znaczenie ma to jak prowadzimy pisadło i na czym piszemy. Pióro żelowe nie stawia takiego oporu jak długopis, dlatego po powierzchniach gładkich pisze się nim dużo lepiej. Jednak na papierze szorstkim może się okazać, że zwykły długopis z olejowym wkładem lepiej się sprawdzi.

Zainteresowaniem cieszą się również specjalne cienkopisy, które mają fibrową końcówkę i charakteryzują się lekkością pisania. Trzeba jednak pamiętać, że miękkie końcówki mogą się deformować, jeśli będzie się silnie naciskało na kartkę lub inne podłoże, dlatego raczej nie można zastosować takich cienkopisów do druków samokopiujących. Zanim podejmiemy decyzje trzeba się także zastanowić nad takimi kwestiami jak: - czy często gubimy skuwki – jeśli tak lepiej wybrać pstrykany długopis - czy dużo kreślimy – jeśli tak może wybrać taki z gumką - czy będzie nam zależeć na dodanej wartości – niektórzy wprowadzają do piór także specjalne wkłady, które nie będą się rozlewać - czy chcemy miękki uchwyt - czy zależy nam na rozwiązaniach ekologicznych – można wybrać produkt pochodzący z recyklingu

Jest jeszcze pewnie kilka istotnych czynników, które także mogą mieć znaczenie, ale nie ma sensu ich tutaj podejmować. Najważniejsze zawsze będzie to, by nasze narzędzie do pisania nie stało się dla nas źródłem irytacji, ale ma być wygodnym w codziennym użytkowaniu przedmiotem. Możecie Państwo wybrać różne propozycje, tak by sprawdzić co będzie najlepsze i potem już inwestować w jeden wyselekcjonowany starannie produkt, z którym będziemy się dobrze czuli.