15 stycznia 2016

Okładki segregatorów

Okładka w segregatorze powinna się charakteryzować sztywnością oraz twardością, ponieważ dzięki temu będzie wytrzymała. Dlatego wykonuje się ją z grubego kartonu, często pokrytego dodatkowym uszytwnieniem. Dodaje się także odpowiednią powłokę, która pozwoli utrzymać segregator w czystości. W standardowej wersji będziemy mieli obustronną okleinę, ale gdy segregator jest tańszy jedynie przednia część będzie z okleiną. Na pewno dobrze będzie, jeśli w segregatorze będzie można zastosować wkładki wymienne, dzięki czemu będzie można zmieniać jego zastosowanie i zawsze będzie można właściwie go opisać. Obecnie mamy także specjalne segregatory, które mają okładki lakierowane albo też laminowane. Ciekawym rozwiązaniem są te segregatory, które mają okładki z tworzyw sztucznych.

Dzięki nim mamy efekt przeźroczystości albo matowej półprzeźroczystości. Jeśli chodzi o nowe tendencje będzie można także łączyć sztuczne tworzywa z inkluzjami z drewna. Opcji jest obecnie bardzo wiele i pośród nich znajdą się także takie produkty, które określane są przez producentów jako ekologiczne. Chodzi o wykonanie ich z kartonu, który charakteryzuje się dużą grubością i dzięki temu dobrze zabezpiecza to co w segregatorze a pozyskiwany jest w formie ekologicznej. Jeśli stosuje się specjalne segregatory archiwizacyjne to trzeba mówić o ekonomicznych kartonowych rozwiązaniach, które nie będą zajmować dużo miejsca, a jednocześnie wykonane będą tak, że będą tanie. Jeśli chodzi o wykorzystywane obecnie propozycje to na pewno dużym zainteresowaniem będą się cieszyć takie rozwiązania, które mogą mieć szeroką gamę kolorów.

Dzięki temu będzie można lepiej uporządkować dokumenty biorąc także pod uwagę to jak wygląda kwestia kolorów segregatorów. Wydaje się, że ma to swoje istotne znaczenie i powinno być brane pod uwagę. Oczywiście, gdy chodzi o kolory to najwięcej propozycji będziemy w stanie znaleźć w przypadku rozmiaru A4. Natomiast, gdy chodzi o segregatory A5 oraz A3, tych propozycji będzie już nieco mniej. Niektórzy producenci realizują także produkty specjalnie na zamówienie, ale trzeba liczyć się także z tym że takie segregatory będą nieco droższe. Jeśli jednak firma chce mieć spersonalizowane segregatory to warto się na takie rozwiązanie zdecydować i skorzystać z produktów, które realizowane są na zamówienie konkretnego klienta.