11 stycznia 2016

Jakie są rodzaje segregatorów?

Pewnie w każdym biurze korzysta się z wielu różnych przedmiotów, ale nie wiele jest tak prostych i wygodnych ja segregator, który pozwala na szybkie archiwizowanie dokumentów. Znajdują one zastosowanie w większości obecnie działających firm. Pozwalają na wygodne archiwizowanie dokumentów, przechowywanie papierów, które są dla nas ważne i nie można ich wyrzucić. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to taki sprzęt, który nie będzie szczególnie skomplikowany. Ale okazuje się, że w rzeczywistości jest nieco inaczej. Przede wszystkim segregatory proponowane są nam w różnej formie i mogą mieć wiele istotnych parametrów, których nawet możemy się nie spodziewać.

Jako, że jest to taki element, który przede wszystkim służy nam do archiwizowania dokumentów to wydaje się, że pierwszą istotną sprawą będzie wybór rozmiaru. Tutaj nie będzie chodziło wyłącznie o format papieru, ale także o to, by kartka mogła tam być zmieszczona w specjalnie przygotowanej koszulce. Jeśli chcemy tak archiwizować swoje dokumenty to musimy sprawdzić czy segregator jest nieco większy niż sam rozmiar kartki A4. Jeśli koszulki będą nam wystawać to będzie niekorzystne, ponieważ może dojść do gniecenia się dokumentów. Druga sprawa to szerokość grzbietu. Tutaj oczywiście musimy się zastanowić jak wiele dokumentów w takim jednym segregatorze ma się znaleźć i pod tym kątem trzeba wybrać możliwie najlepsza dla nas propozycję.

Chodzi również o to, by było to rozwiązanie uniwersalne, które będzie potem można jeszcze wykorzystać, dlatego będzie dobrze, jeśli segregator będzie miał koszulkę, gdzie wsuwa się opis i będzie można go zmieniać. Ostatnia istotna kwestia to zastosowane w takim segregatorze zapięcia. To również istotny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Oczywiście chodzi o klasyczne ringi, które obecnie najczęściej otwiera się przy pomocy specjalnej dźwigni. Mogą przybierać formę litery O albo D. W tym drugim przypadku łatwiej będzie uporządkować dokumenty krawędziami, dlatego to rozwiązanie może być korzystniejsze.