27 stycznia 2016

Teczki na dokumenty

Jeśli chodzi o teczki przeznaczone do archiwizacji dokumentów to znajdziemy wiele ciekawych propozycji w sklepach. Obecnie nie będą to już wyłącznie białe kartonowe propozycje, które wiąże się za pomocą specjalnej tasiemki. Mamy dużo więcej różnych propozycji, dzięki którym to uporządkowanie dokumentów jest łatwiejsze. Najważniejszą kwestią jak się zdaje jest przygotowywanie teczek tak, że wykonane są z nieco grubszej tektury i dzięki temu charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Jeśli się nad tym nieco bardziej zastanowić to oczywiście zobaczymy, że mamy wiele różnych teczek w sprzedaży. Poza tymi klasycznymi mamy takie, które rozłożyć da się jak skoroszyt, twardsze teczki w formie zamykanego boxu czy specjalne propozycje, w których występują przegródki do porządkowania papierów.

Alibiuro.pl

Rodzajów teczek jest naprawdę wiele i producenci co rusz wprowadzają do sprzedaży coś nowego. Najtańsze są oczywiście zwykłe białe teczki przygotowane z niezbyt grubej tektury, które charakteryzują się niezłą wytrzymałością i jednocześnie są tanie. Czasami uzupełniane są o lakierowaną powierzchnię czy też laminowaną, dzięki czemu charakteryzować się mogą nieco większą wytrzymałością. Jeśli jednak chcemy mieć produkt, który będzie już dużo trwalszy to wydaje się, że najlepiej będzie zdecydować się na większą gramaturę i teczkę wykonaną z grubego kartonu a niekiedy może nawet z tworzywa sztucznego takiego jak PCV czy polipropylen. Tutaj rynek mocno się rozwija, gdy chodzi o jakość a także estetykę takich teczek, która jest coraz bardziej zróżnicowana. Jeśli chodzi między innymi o barwy czy stosowane na teczkach wzory to mamy masę różnych propozycji.

Dobrym rozwiązaniem są także takie teczki, które mają specjalnie przygotowane miejsce na nadruki. To klasyczna i wygodna forma, ponieważ dzięki niej będziemy mogli lepiej uporządkować dokumenty a to jak się zdaje może się również okazać dość istotne. Teczki są także mocno różnicowane, jeśli chodzi o sposoby ich zamykania. Klasyka to oczywiście teczki wiązane za pomocą specjalnie przygotowanej tasiemki. Była to jakby pierwotna wersja teczek. Obecnie dużo większym zainteresowaniem cieszą się teczki na gumkę, które również między sobą się nieco różnią. Mamy tutaj ciekawe propozycje, wśród których znajdą się takie teczki, które mają zakładaną wyłączne na róg gumkę i tym samym będzie możliwość zajrzeć rogiem do takiej teczki, by sprawdzić jakie dokumenty się tam znajdują. Do innych propozycji zaliczyć trzeba teczki zamykane na rzep, które jednak przy dość częstym używaniu będą się szybko niszczyły. Można się także zabezpieczyć przed wypadaniem dokumentów specjalnymi teczkami zapinanymi na suwaczek, dzięki czemu nie ma obaw, że w czasie poruszania się dokumenty z teczki nam wypadną.