29 stycznia 2016

Koperty – podstawowe ABC

Cytując jednego z wielu producentów kopert działających na polskim rynku, można powiedzieć, że koperta nie jest niczym skomplikowanym. Ot po prostu kartka papieru, która została właściwie sklejona. Odnieść można to do w zasadzie wszystkich kopert, które używane są na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że to słowo „w zasadzie” może zrobić naprawdę wielką różnicę. Podczas wyboru koperty należy pod uwagę wziąć: -czas zużycia opakowania kopert – najbardziej znaczący jest termin przydatności do użycia kleju; -stronę estetyczną korespondencji; -rodzaj korespondencji; -rozmiar korespondencji; -sposób, w jaki koperta będzie adresowana: czy będzie to adres napisany odręcznie, czy będzie to nadruk, a może etykietowanie; -materiał, z którego wykonana jest koperta.

Alibiuro.pl

Rozmiary kopert C6 – 1/4 kartki A4 (162×114 mm) DL – 1/3 kartki A4 (220×110 mm) C5 – 1/2 kartki A4 (229×162 mm) C4 – kartka A4 (229×324 mm) B4 – kartka C4 (250×353 mm) E4 – (280×400 mm) Oczywiście dostępne są również koperty w wielu innych rozmiarach. Przykładem jest na przykład format B6, który przeznaczony jest do kartek okolicznościowych. W sprzedaży znajdują się również koperty przeznaczone na zdjęcia RTG oraz wizytówki. Trzeba jednak pamiętać, że nie warto bez potrzeby komplikować sobie życia. Rozmiarów standardowych jest naprawdę bardzo dużo. Rodzaje kopert. Bąbelkowe -  Wewnątrz takiej koperty znajduje się folia bąbelkowa, która zapewnia skuteczną ochronę wrażliwej zawartości.

Takie koperty idealnie nadają się do wysyłania nośników danych oraz wykonanych ze szkła antyram. Ich waga jest naprawdę niewielka, przez co można zaoszczędzić na opłatach pocztowych. Kurierskie -  Robi się je z przezroczystej folii. Z tyłu znajduje się strona samoklejąca. Takie koperty nakleja się na paczkach. U niektórych producentów takie koperty występują pod nazwą kopert do listów przewozowych. Bezpieczne Zarówno materiał, zamknięcie, jak i umieszczone nadruki sprawiają, że umieszczona w kopercie zawartość ma zapewnione nie tylko bezpieczeństwo, ale również poufność.